Ohlédnutí za mezinárodními závody na ÚN Skalka

Vážení rybáři,

v současné době nás sužují extremní teploty, které odráží mj. zasychající vegetaci. Rybníkářství se potýká s klesajícími hladinami vody v rybnících vlivem vysychajících přítoků, vlivem vysokých teplot s deficitem kyslíku ve vodě.

Rybáři mají starosti, že ryby v teplé vodě nemají apetit, neberou a tím jsou ochuzeni o toužebné záběry. Dokonce někteří jedinci svádí tento stav na nedostačné zarybnění rybářských revírů. Byl jsem proto v očekávání na výsledky úlovků mezinárodních rybářských závodů konaných ve dnech 18.8. a 19.8.2018 na ÚN Skalka, zda dokáží závodníci „převědčit“ ryby k apetitu, v těchto pro nás nezvyklých, extrémních klimatických podmínkách. Výsledková listina srozumitelně hovoří, že ryby v přehradě jsou, ne že nejsou.

Závodu se zúčastnilo 84 závodníků z toho 82 z Německa a 2 z Česka (Moravský rybářský svaz). Závodilo se každý den 5 hodin a bylo uloveno celkem 2060,18kg ryb. V neděli „vydal“ jeden ze čtyř závodních sektorů 500kg ryb (20 závodníků za 5hodin). Největší úlovek dvojice za dva dny činí 99,88kg ryb, další umístění 92,00kg, další 89,60kg, další 85,70kg….. Závodníci z Moravy obsadili 7. místo s úlovkem 55,51 kg.

Takže ryby jsou, kumšt je, je „přesvědčit“, aby byly nástrahy pro ně přitažlivé….          Václav Voříšek